O SZKOLENIU

mężczyzna w średnim wieku

Mapowanie i modelowanie pozwala na identyfikowanie, wizualizowanie, zarządzanie i doskonalenie procesów w przedsiębiorstwie.
Jest to szczególnie istotne ze względu na zarządzanie przepływami dóbr materialnych, informacji, kapitału i odpadów, które przenika wiele obszarów działalności przedsiębiorstwa i jest ściśle związane z procesami logistycznymi.

Udział w szkoleniu umożliwi odpowiedzieć na następujące pytania:

• Co to są procesy logistyczne?
  • Jak identyfikować procesy logistyczne?
  • Jak modelować procesy logistyczne?
  • Jak mapować procesy logistyczne?
  • Jak doskonalić procesy logistyczne?

Wiedza i umiejętności w następujących obszarach:

• zarządzanie procesami logistycznymi
  • doskonalenie procesów logistycznych

Szkolenie skierowane jest do:

• przedsiębiorców poszukujących praktycznych narzędzi zarządzania,
  • właścicieli MŚP, którzy chcą rozwijać swoją firmę pod kątem nowoczesnych rozwiązań z zakresu zarządzania procesami w przedsiębiorstwie,
  • pracowników i menadżerów przedsiębiorstw handlowych, logistycznych i produkcyjnych,
  • osób, które planują rozwój zawodowy w obszarach logistyki lub zarządzania procesami.

Na co możesz liczyć w ramach szkolenia?

• 2 dni po 3h zajęć wypełnione praktyczną wiedzą
  • Współpracę z doświadczonym szkoleniowcem – praktykiem
  • Praca z arkuszem kalkulacyjnym MS Excel oraz narzędziami wizualizacji procesów w przedsiębiorstwie
  • Materiały udostępnione po szkoleniu
  • Certyfikat ze szkolenia podpisany przez Dziekana Wydziału Zarządzania UŁ

1. Podstawy zarządzania procesami
  2. Charakterystyka i modele procesów
  3. Atrybuty procesów
  4. Cele procesów
  5. Mierniki procesów
  6. Mapowanie procesów
  7. Doskonalenie procesów

Zapraszamy z własnymi laptopami wyposażonymi w pakiet biurowy, przeglądarkę internetową i możliwość połączenia przez WiFi.

WYKŁADOWCY

Adiunkt przy Katedrze Logistyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wcześniej menadżer ds. logistyki i zakupów w centrum dystrybucyjnym związanym z największą europejską grupą zakupową sektora HVAC oraz analityk w międzynarodowym przedsiębiorstwiePiotr Sosnowski produkcyjnym. Prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania zakupami m. in. dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi. Członek Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów oraz Polskiego Forum ISO 14000. Koordynator na woj. łódzkie programu TOP YOUNG 100, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki i Zakupów. Autor raportów i ekspertyz w obszarach handlu międzynarodowego, polityki gospodarczej oraz polityki przedsiębiorstwa. W pracy naukowej obecnie zajmuje się ewaluacją środowiskową dostawców, zarządzaniem zakupami oraz koncepcją Green Purchasing. Autor publikacji naukowych z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania zakupami oraz zarządzania środowiskowego w łańcuchu dostaw. W ramach Katedry Logistyki współpracuje z takimi organizacjami biznesowymi, jak Polskie Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki i Zakupów czy Związek Pracodawców LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce szkolenia: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 22/26, Łódź

Termin szkolenia: podamy wkrótce

Koszty: 450 PLN/osobę (szkolenie zwolnione z podatku VAT)
Uwaga! Rabat dla Absolwentów WZ UŁ w wysokości 10%, cena po rabacie 387 PLN.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto:
BANK PEKAO S.A. - II O/ŁÓDŹ NR KONTA 34 1240 3028 1111 0010 5553 9851 z dopiskiem „Mapowanie logistyka - imię i nazwisko uczestnika”

Dowód wpłaty należy dostarczyć do organizatora na adres e-mail: szkolenia.wz@uni.lodz.pl.

Grupa: maksymalnie 10 osób

Zapoznaj się z regulaminem szkoleń (plik PDF) realizowanych przez Wydział Zarządzania oraz informacjami o przetwarzaniu danych osobowych (plik PDF).

Uwaga, możliwość dofinansowania szkoleń w zależności od dostępności środków w różnych województwach.

1. Dofinansowania dla osób z sektora MŚP w wysokości do 80% kosztów szkolenia!
Koszt dla osób pracujących w MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa), dzięki bonom rozwojowym dostępnym u operatorów programu to 20% wartości szkolenia.

2.  Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Ogólne zasady przyznawania dofinansowania
Jak można starać się o dofinansowanie kształcenia ustawicznego z KFS?

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 22/26, p. 135
Aneta Żak, tel.: 601 080 326, e-mail: aneta.zak@uni.lodz.pl